XL TURF

XL Turf

xlturf-sport-proof.gif

Bezpečnosť

Koncept trávových vlákien z PE znižuje odpor voči sklzu a predchádza riziku spálenín alebo odrenín pri prípadnom páde športovca; znižuje pravdepodobnosť zranení.

Veľmi hustá zmes plochých a vlnitých 100% PE vlákien v kombinácii s pružnou podložkou EPP poskytuje optimálne biomechanické, ergonomické a fyziologické parametre pre telo športovca.

Pružná podložka poskytuje viacsmerné odpruženie, vysokú absorpciu nárazu, optimálny odraz - toto všetko zvyšuje herný komfort a redukuje únavu športovcov.

Ideálne trenie a šmykové vlastnosti pre optimálne manévrovanie (zabrzdenie, zmena smeru, štart).

Kanadsko-švajčiarska inovácia predstavuje skutočnú revolúciu v technológii umelých trávnikov. Ide o kombináciu špeciálne navrhnutého bezzásypového umelého trávnika a pružnej tlmiacej podložky z expandovaného polypropylénu EPP (Neopolen P), ktorý bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou BASF pre automobilový a letecký priemysel. Až požiadavky popredných fyzioterapeutov a biomechanikov viedli k následnému prispôsobeniu tohoto materiálu pre športové a rekreačné využitie. Vďaka svojim výborným mechanickým vlastnostiam redukuje negatívne účinky nárazov, znižuje únavu a zvyšuje výkon športovcov a ponúka maximálny hrací komfort porovnateľný s prírodnou trávou.

img_divider.png

Technické parametre

V porovnaní so zásypovými trávnikmi, ktoré vyžadujú relatívne vysoké ročné náklady na údržbu, trávnik XL TURF má veľmi nízke údržbové náklady - odstránenie listov, vysávanie ihličia a nečistôt a príležitostné kefovanie bežnou technikou.

Rýchla a relatívne jednoduchá inštalácia bez nutnosti náročnej techniky.

Možnosť celoročného intenzívneho využívania v akomkoľvek počasí.

Opätovná využiteľnosť- systém je plne recyklovateľný.

Dlhá životnosť - 8-ročná záruka.

Inštalácia možná na rôzne druhy podkladov a na plochách rôznych tvarov.

Maximálny ohľad na športovcov - maximálny hrací komfort

Syntetický trávnik XL Turf bol vyvinutý ako športový povrch, ktorý je bezpečný a šetrný pre telo športovca s výrazným herným komfortom hlavne pre futbal.

xlturf_odraz

Umelý trávnik XL Turf (niekdy nazývaný aj umelý trávnik novej "5-tej generácie"), v prevedení XL TURF PRO alebo XL TURF MULTI je ideálny športový povrch pre klubové tréningové plochy, náučné, rekreačné a verejné ihriská, športové haly a iné s hlavným zameraním na futbal, kde prináša najväčší komfort. Vyrába sa v niekoľkých ďalších prevedeniach na vonkajšie a vnútorné použitie, vhodné predovšetkým na golfové ihriská, paintbal, úpravy terénov a podobne.

Vzhľadom k celkovému konceptu maximálneho odpruženia trávnikov XL TURF, ich flexibilite a šetrnému prístup k ľudskému organizmu nie sú vhodné na tenis, basketbal a podobné športy, ktoré vyžadujú väčší odraz lopty pri dopade (tam je nutné použiť zásypovú technológiu).

Montáž

Inštalácia umelého trávnika XL TURF pozostáva z pokládky prvej elastickej vrstvy - EPP podložky, ktorá je dodávaná vo forme skladačky (125x85cm), so zámkovými spojmi. Následne sa na podložku rozvinie umelý trávnik dodávaný v rolkách s požadovaným rozmerom (max. šírka je 4m; návin 25m). Na spojoch sa trávnik podlepuje polyuretánovým lepidlom na zosilnené polyesterové textílie. Na okrajoch ihriska sa zvyčajne trávnik prilepí k okrajovým obrubníkom, čím sa zabezpečí proti natrhnutiu a ničeniu. Čiarovanie XL TURF trávnika sa môže realizovať vyrezaním a vlepovaním čiar, alebo ich možno nastriekať polyuretánovou alebo akrylovou farbou.

Zaujalo Vás to? Pošlite nám nezáväznú žiadosť o cenovú ponuku ešte dnes - vyplňte dopytový formulár

PREZRITE SI VŠETKY DOSTUPNÉ TYPY POVRCHOV